Kto nie zwiedził Włoch powinien zastanowić się nad wyjazdem do tego kraju. Wiele naszych biur podróży organizuje wczasy we Włoszech. W swojej ofercie maja również wiele interesujących wycieczek do tego kraju. Włochy są wspaniałym krajem, gdzie znajduje się wiele przepięknych miast, pięknych samochodów oraz wiele pizzy i makaronu. Makaron jest narodowa potrawą. Jest tam mnóstwo rodzajów makaronu, czego robią przeróżne potrawy ze spaghetti na czele.

Wiele biur podróży organizuje wycieczki do Watykanu, które jest najmniejszym państwem świata. Watykan jest położony w samym centrum Rzymu. Państewko to ma swoją policję i swoje znaczki pocztowe, mimo iż ma 0, 44 km2 wielkości. Godna uwagi jest także Wenecja, położona na wodzie. Najlepszym sposobem jej zwiedzenia jest gondola. Wenecja jest miastem często zalewanym przez wodę, co przyczyniło się do budowania ogromnej bariery, która miała odgrodzić miasto od pełnego morza.

We Włoszech znajduje się wiele katedr. Warto odwiedzić Katedrę w Palermo, która charakteryzuje się obecnością różnych stylów, ze względu na długą historię uzupełnień, zmian i prac renowacyjnych. Znajduje się przy ulicy Corso Vittorio Emanuele. Wiele polskich wycieczek ma w programie zwiedzenia tejże katedry, ze względu na różnorodność stylu budowli. Innym godny uwagi miejscem we Włoszech jest Zamek Arechi, który znajduje się na szczycie góry, u stóp której leży Salerno. Dla miłośników św. Franciszka godna zwiedzenia będzie niewątpliwie Bazylika św. Franciszka z Asyżu znajdujący się właśnie w Asyżu na Wzgórzu Piekielnym.

Także i nasza hurtownia produktów spożywczych ALMA ceni sobie Włochy. Wiele osób z naszego zespołu miało możliwość osobiście tam przebywać bądź są tam już stałymi turystami. Zachęcamy, aby zdecydować się na nasze włoskie makarony i pozostałe produkty!