Smaczne i pożywne sałatki bardzo często pojawiają się na naszych stołach, a ciekawe przepisy sprawiają, że takie przysmaki możemy przygotować z bardzo prostych składników. Jednym z tych specjałów, na które warto postawić, jest sałatka z makaronem i kurczakiem.

Jak przygotować sałatkę włoską z makaronem i kurczakiem?

Przepis na tą sałatkę jest wyjątkowo prosty.

Podstawa to odpowiednie składniki, czyli: makaron świderki (100 g), wędzona pierś z kurczaka, puszka kukurydzy konserwowej, czerwona papryka, majonez (2 łyżki), jogurt naturalny (2 łyżki) oraz przyprawy (sól i pieprz).

To właśnie z tych znanych i łatwo dostępnych składników powstanie sałatka, która zachwyci swoim smakiem każdego. By ją przygotować, należy ugotować makaron.

Idealny makaron to makaron al dente, dzięki czemu nasza sałatka będzie się ładniej prezentować.

Do ugotowanego makarony należy dodać pokrojoną w drobne kawałki pierś kurczaka oraz pokrojoną w drobną kosteczkę paprykę. Tak przygotowane składniki należy połączyć z jogurtem, kukurydzą oraz majonezem, a na koniec doprawić solą i pieprzem. By sałatka zdążyła nabrać smaku, warto przygotować ją przynajmniej godzinę przed podaniem.

Smaczne makarony włoskie, produkty z Włoch dostarcza hurtownia produktów spożywczych ALMA z Poznania. Zapraszamy do Kontaktu!