Kuchnia włoska oferuje nam całą gamę różnorakich smaków i nie tylko kojarzy się z makaronami czy pizzą. W kuchni włoskiej królują pomidory i owoce morza, jednak zwieńczeniem każdego włoskiego posiłku są doskonałe desery. Jednym z najbardziej popularnych jest tiramisu (co znaczy unieś mnie). Jest to deser składający się z warstw biszkoptów nasączonych kawą i likierem amaretto, przełożonych masą z kremowego serka mascarpone i jajek. Całość oprósza się kakao i podaje mocno schłodzone.

Kolejnym deserem, o którym nie można zapomnieć jest panna cotta (czyli dosłownie gotowana śmietanka). Przygotowuje się ją z tłustej, słodkiej śmietany, czasami wymieszanej z mlekiem oraz żelatyny. Po zastygnięciu panna cotta podawana jest najczęściej z sosami owocowymi, czekoladowymi lub karmelem.

Mówiąc o włoskich deserach, nie można również zapomnieć o lodach. Jest to jeden ze sztandarowych przysmaków, który wprost nie ma sobie równych. Lody występują w taki wielu smakach, że nie sposób byłoby wymienić je wszystkie, jednak najpopularniejsze są niezmiennie waniliowe i czekoladowe.

Ale desery włoskie to nie wszystko. Ważne są również makarony i inne produkty włoskie, które dostarcza hurtownia produktów spożywczych ALMA. Zapraszamy, by do nas zajrzeć i skorzystać z bogatego asortymentu włoskich produktów!