Kuchnia włoska zapewnia konsumpcję potraw, które zostały przygotowane ze świeżych sezonowych warzyw i owoców, świeżego drobiu, a także ze świeżych ryb. Kucharze włoscy stawiają sobie za zadanie przyrządzanie potraw wyłącznie z najlepszych i najświeższych produktów. To właśnie tutaj działają najlepsze fabryki makaronów, z którymi współpracuje nasza hurtownia produktów włoskich ALMA.

Może dlatego kuchnia włoska uchodzi za najlepszą w Europie obok kuchni francuskiej.

Bardzo dużą rolę odgrywa w niej tradycja. I nie ma tu miejsca na odstępstwa od tradycji pod względem np. przyprawiania dań, czy czasu spożywania posiłków.

Makaron Spaghetti prosto w Włoch

Bardzo chętnie zjadane przez Włochów, jak i przez odwiedzających ten kraj turystów jest spaghetti. Danie to składa się z makaronu, który jest długi i cienki. Wymieszany on jest z odpowiednim sosem pomidorowym i posypany parmezanem.

Pizza Włoska

Innym równie często konsumowanym przez tubylców i gości daniem jest pizza. Płaski, drożdżowy placek posmarowany sosem pomidorowym, posypany mozzarellą i ziołami upieczony w bardzo gorącym piecu.

Risotto włoskie

W niektórych regionach Włoch popularnym daniem jest też risotto. Potrawa popularna zwłaszcza w na północy państwa. Przyrządzana jest na bulionie. Składa się z ryżu, piersi kurczaka, warzyw i przypraw. Wszystkie te potrawy zyskały sławę i są bardzo popularne na całym świecie.

Może interesują Państwa zamówienia na makarony włoskie czy inne produkty prosto z Włoch? Zachęcamy do skorzystania z naszego włoskiego sklepu i hurtowni ALMA, która jest dobrze wyposażona!